Přehled programů

Láska je dovednost

  • Kategorie: přednášky
  • Délka: 60 minut
  • Kapacita: Neomezená
Lektoři
Mgr. Eliška Remešová

Mgr. Eliška Remešová je absolventkou oboru Psychologie na FF UK. Působí jako psychoterapeutka a párová terapeutka. Kromě terapií se věnuje i vzdělávání dospělých a osvětě veřejnosti v různých formách. Věří, že láska je dovednost, založila proto projekt MAMESE, který prostřednictvím dárků podporuje a rozvíjí vztahové dovednosti. Ve volném čase ráda improvizuje, tancuje a hraje deskové hry.

Popis

Média nás krmí tím, že existuje romantická láska a ten pravý. Rozvodová statistika ukazuje něco jiného. Jak to tedy je? Co pro lásku můžeme udělat my sami?

Žijeme v době, kdy vztah není povinnost, ani ekonomické zabezpečení či společenská jistota. Naše doba je typická tím, že máme volbu. Můžeme si vybírat směr studia a naší kariéry, místo, kde chceme žít, životního partnera, i to, zda chceme nějakého životního partnera mít, a zda jen jednoho. To přináší do našich životů mnohdy zmatení a nejistotu. Média nás krmí tím, že existuje romantická láska a ten pravý. Rozvodová statistika ukazuje něco jiného. Jak to tedy je? Co pro lásku můžeme udělat my sami?

Předtočená přednáška