Přehled programů

Jak se uplatnit v Junáku mimo vedení oddílu

  • Kategorie: přednášky
  • Délka: 90 minut
  • Kapacita: Neomezená
Lektoři
Aleš Vitinger (Skautský video audio tým (SVAT))

SVAT je uskupení skautů a skautek, který věnuje část svého volného času skautingu trochu jinak. Vytváří videa z akcí, pomáhá propagovat skauting, zaznamenávat, co se kde v Junáku šustne a spolupracuje na velkých akcích. Jsme neorganizovaná skupina kameramanů, střihačů, produkčních, grafiků a dalších, které tohle všechno neskutečně baví.

Kristýna Pechová (Týna) Vojtěch Kousal (Kousy) (Roverský kmen)

Tady Roverský kmen! Jejich revírem je Google Disk, jejich tempo před uzávěrkou je vražedné, jejich protivníky jsou překlepy, neoveřené informace a stylistické chyby. Redaktoři Roverského kmene pracují ve dne v noci a jejich úkolem je informovat rovery! Odpovídat na vaše dotazy budou Týna a Kousy, šéfové této speciální jednotky.

Martin Štěrba (Agi)

Co dělat ve skautu, když vás už nebaví oddíl a chcete si vyzkoušet něco nového? Mít fantazii a začít třeba plánovat největší skautskou akci na světě - tedy světové skautské jamboree pro 50 tisíc mladých lidí. O tom Vám všem Vám poví Martin Štěrba (Agi). Byl předsedou okresní rady, členem Náčelnictva, deset let připravoval Obroky, účastnil se mnoha světových jamboree a je ředitelem projektu Svojsíkův sen, který se s heslem Budoucnost začíná teď dívá do let příštích. Jedním z cílů projektu je uspořádat v Česku světové skautské jamboree, tedy největší skautskou akci světa. V civilu pracuje jako marketér a je poradcem pražského primátora Zdeňka Hřiba.

Eliška Jonášová (Keliška)

Ahoj, já jsem Keliška - jsem šéfkou Miquiku, šéfkou Korba a roverskou zpravodajkou libereckého kraje. Ráda bych se s Vámi sdílela o mé skautské cestě, jak jsem se dostala k těmto rolím, co mi přináší a co mi berou. Mimo skauting studuji fotografii a pracuji na Ústředí Junáka. Miluji jídlo, cestování a umění v jakékoliv podobě. Ráda se bavím a diskutuji nad vážnými i zbytečnými tématy. Za mě rozhodně ananas na pizzu nepatří, ale život po smrti určitě pokračuje! Jsem pro každou šílenost, obsesi mám k západům slunce nebo hvězdám. Mám ráda šumění vody a horský vzduch. Jednou budu mít alespoň jednoho bernardýna a bydlet v pomalovaném vanu!

Popis

Naši hosté vám poradí jak lze skautky žít i mimo oddíl.

Vedení schůzek a výprav není pro tebe? Na středisku tě nic nebaví? Roverský kmen nefunguje? Přednáška z bloků redakce skautského časopisu Roverský kmen, Skautského Audio Vizuálního Týmu (SVAT), Martin Štěrba (Agi) a Eliška Jonášová (Keliška) vám prozradí jak lze skautky žít i mimo oddíl.

Předtočená přednáška