Přehled programů

Cesty roverských kmenů

  • Kategorie: přednášky
  • Délka: 90 minut
  • Kapacita: Neomezená
Lektoři
Michal Holobrádek (Majkl)

Majkl je vedoucí roverského odboru. Stál u rozjezdu roverského kmenu Rozbřesk v Břeclavi, který následně tři roky vedl. Rád diskutuje o důležitosti roverské výchovné kategorie v Junáku a o tom, jak jsou RS nezbytnou a důležitou součástí naší organizace. Kromě toho hraje softball tak, aby se díky němu mohl podívat i do světa, což se mu zatím nadmíru daří i díky možnosti reprezentovat ČR. Nikdy nepohrdne chai-lattém, zmrzlinou, čokoládou a čokoládovou zmrzlinou :)

Pavel Martinek (Šmudla)

Šmudla, zástupce vedoucího odboru, se začal roverům věnovat jako vedoucí roverského kmene, z čehož plynule přešel přes pozici okresního zpravodaje pro RS až do RO. Baví ho jednorázové akce. Od lokálních víkendovek pro rovery až po Obroky. :) Taky působí na Rovelu - roverském vůdcovském kurzu.

Jakub Zoblivý (Makča)

Makča hned po příchodu k roverům věděl, že chce naplno probudit potenciál, který má funkční roverský kmen. Ve svém středisku proto pomáhal u zrodu nového fungování RS a nového začátku v té době skomírajícího kmene. Zápal do roveringu ho dovedl až sem, do RO. Kromě činností pro kmen a pro odbor se ve volném čase snažím studovat medicínu v Brně.

Popis

V rámci programu se vám pokusíme nabídnout společné pozitivní zkušenosti, které vedly k založení fungujících roverských kmenů.

Rovering je rozmanitý a stejně tak jsou rozmanité podmínky pro fungování roverských kmenů. Je tak těžké určit jedinou funkční cestu.  V rámci programu se vám pokusíme nabídnout společné pozitivní zkušenosti, které vedly k založení fungujících roverských kmenů. Dozvíte se, na co je důležité myslet při úplných začátcích. Místo bude ale také pro sdílení inspirace jak pro nově vzniklé kmeny, tak i pro ty už nějakou dobu fungující.

Předtočená přednáška