Přehled programů

Workshop: Jak skautovat udržitelněji?

  • Kategorie: workshopy
  • Délka: 105 minut
  • Kapacita: 15
Lektoři
Vendula Menšíková (Venda)

Venda i Malina jsou autorkami příručky PUSA pro svět: Příručka udržitelných skautských akcí. Věří, že šetrnější skautování může prospět světu okolo nás a zároveň proměňovat kulturu skautských oddílů a přinášet cenné příležitosti pro učení. Venda působí v odboru Skauti na Zemi. Má blízko k tématům souvisejícím s udržitelností a aktivním občanstvím, a to i pracovně. Věnuje se rozvoji demokratické kultury v jedné z pražských škol.

Jana Malinová (Malina)

Spolu s Vendou jsou autorkami příručky PUSA pro svět: Příručka udržitelných skautských akcí. Věří, že šetrnější skautování může prospět světu okolo nás - a zároveň proměňovat kulturu skautských oddílů a přinášet cenné příležitosti pro učení. Malina působí v odboru Skauti na Zemi. Má blízko k tématům souvisejícím s udržitelností a aktivním občanstvím, a to i pracovně - je metodičkou a lektorkou environmentálních vzdělávacích programů.

Popis

Máš chuť skautovat s čím dál menším negativním dopadem na lidi a planetu? Hledáš cesty, jak k odpovědným rozhodnutím inspirovat také ostatní?

Na online workshopu společně prozkoumáme, v jakých oblastech a jak na to jít, posdílíme, co se daří i nedaří a navzájem se inspirujeme k dalším krokům na cestě k větší udržitelnosti. Workshop tematicky vychází z příručky Pusa pro svět: Příručka udržitelných skautských akcí nově vydané odborem Skauti na Zemi.

Požadavky na účastníky: kvalitní připojení k internetu, zapnutá kamera, sluchátka, připojení přes PC nebo notebook (ne mobil kvůli práci v jednom z programů - Google Jamboard)

Online workshop