> Polibek múzy <

O Polibku

   I tento rok bude v rámci Mikulášského víkendu páteční večer Polibek múzy. Letošní rok jsme Polibek vzali trochu jinak. Soutěžit se nebude, ale za to vám naložíme pořádnou dávku workshopů a živých knih. Polibek přece vždycky byl o partě kámošů co chodili po areálu a společně poznávali nové věci. Budeš si moct věci prakticky vyzkoušet a nebo můžeš pokecat se zajímavými lidmi. Těšíme se na Vás!

Co za program tě čeká?

  • Živé knihy -> v malých skupinkách si můžeš popovídat se zajímavými lidmi
  • Workshopy -> vyzkoušíš si výrobu různých předmětů a naučíš se i něco nového
  • Promítání -> budeš mít možnost společně s ostatními zkouknout zajímavé snímky
  • Koncerty -> hudební skupiny, či jednotlivci - prostě skvělá hudba

Harmonogram:

18:00 - vstup do areálu

19:00 - oficální zahájení

22:00 - cca konec worhsopů

23:00 - konec akce

Informace k Polibku:

  • Datum: 6. prosince 2019
  • Čas: 18:00 – 23:00
  • Místo: Kampus Hybernská (Hybernská 998/4, Praha 1)
  • Cena: 140 Kč
  • Kapacita: 350 účastníků

Živé knihy

Hana Svobodová

   Hana Svobodová (biolog, ochrana mořských želv, vzdělávání učitelů www.morskezelvy.cz )Od šesti let má doma suchozemskou želvu. Zaujala ji natolik, že se v 18ti vydala jako dobrovolnice do Mexika pomáhat s ochranou mořských želv. V Indonésii, nejohroženější oblasti pro želvy na světě, bylo díky ní zachráněno už více než 2 200 000 želv. Vzdělává místní děti, aby přírodě spíše pomáhaly než ji ničili. Inspiruje dospělé, jak chránit želvy efektivně a ne v bazénech, které jsou spíše turistická atrakce a zvířata v nich strádají.V ČR ve Vzdělávacím centu TEREZA inspiruje učitele, aby učili o přírodě v přírodě, bádali s dětmi a učili je, že každý z nás může přírodě pomáhat – velké změny přece začínají od nejmenších.

Eva Dudová

   Eva je sociální podnikatelka a zakladatelka sociálního podniku Přestupní stanice, second handu, který zaměstnává lidi bez domova (instagram obchodu). Společně se skupinou dobrovolníků se přihlásili do sociálního akcelerátoru a vše se naučili za pochodu. Po třech letech fuckupů a týmových změn má dnes kolem sebe "Přestupka" silnou komunitu dobrovolníků a podporovatelů, kteří chodí na její akce a pomáhají prodavačům bez domova posunout se dál. Přestupka se dostala do finále SIA, vyhrála v evropském akcelerátoru CEE Startery a letos také v technologickém inkubátoru Laboratoře Nadace Vodafone. Právě se chystá otevřít druhý podnik v Praze. 

Sonam Tsering

   Sonam Tsering je Tibeťan žijící v České republice již 16 let. Sonam je bývalý mnich, vysoký láma a reinkarnace významného tibetského učitele buddhistické linie Sakja, který vyrůstal 14 let v tibetském klášteře v Indii a jako reinkarnace byl rozpoznán Jeho Svatostí dalajlamou. Z kláštera odešel, aby mohl uplatnit znalosti buddhismu v běžném životě. Je zakladatelem projektu Café Tibet (www.cafetibet.cz), který nabízí tibetské jídlo, tibetské masáže, přednášky, besedy, workshopy, učení, hraje na různé hudební nástroje a seznamuje Čechy s tibetskou kulturou a tradicemi. Je také místopředsedou Tibetan Association of the Czech Republic (Asociace Tibeťanů žijících v České republice a mluví plynně česky.

Workshopy

Nevypusť duši 

   Nevypusť duši ukazuje, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. Na přednášce se dozvíte o aktivitách této neziskové organizace a čekají vás jejich materiály s tipy, jak se o sebe starat. Mluvit budeme o stresu a krátce zmíníme i možnosti odborné pomoci v případě duševních obtíží. Tým Nevypusť duši tvoří mladí psychologové, lékaři, sociální pracovníci a studenti těchto oborů a mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním.

..příroda pracuje pro nás - výroba kosmetiky 

   Vyrobte si balzám na rty pro všechny vaše polibky i pro polibky, které byste chtěli dostat! Vůně a barvy libovolné podle rozpoložení, preferencí a záměrů. Pro regeneraci těla doporučujeme šumivku do koupele - zaujme a osvěží. Tradiční tvar, účinky blahodárné.